data dodania: przez Administrator

HOUSEKEEPING CZYLI NOWY KIERUNEK USŁUG GK SPECJAŁ

Początkiem roku Grupa Kapitałowa Specjał wkroczyła z impetem w nowy zakres usług porządkowych.

Przez lata wyspecjalizowaliśmy się w usługach utrzymania czystości obiektów komercyjnych, biurowych, produkcyjnych, usługowych jak również szeroko rozumianych terenów zewnętrznych. Do tych usług dołączyły właśnie wysoko specjalistyczne usługi utrzymania czystości obiektów hotelowych, popularnie nazwane  housekeeping. To zupełna nowość dla wszystkich zaangażowanych we wprowadzenie tego typu usług do konkretnych obiektów.

Housekeeping, to specjalistyczne usługi porządkowe wykonywane dla obiektów hotelowych. Jest to zdecydowanie jedna z usług, która ma ogromny wpływ na odczucia i opinie gości hotelowych, dzięki czemu klienci na pewno wrócą do hotelu, który jest już sprawdzony, zapewnia komfort i bezpieczeństwo. Usługi te często wykraczają poza standardowe sprzątanie. W ich zakres, oprócz bardzo specjalistycznego sprzątania obwarowanego wieloma procedurami, dyskretnej i profesjonalnej obsługi pokojówek, doboru odpowiednich środków chemicznych i technologii sprzątania wchodzą również:

- doradztwo w zakresie stosowania "galanterii hotelowej", środków sanitarnych, zapachowych oraz dezynfekujących,

- dostawa "galanterii hotelowej", środków higienicznych (jednorazowe ręczniki, papier toaletowy itp.),

-wygląd i zachowanie personelu sprzątającego, które są niezbędne aby goście hotelowi czuli się dobrze i bezpiecznie

-elementy doradztwa w zakresie aranżacji i wystroju wnętrz hotelowych.

Klienci zwracają szczególną uwagę na czystość w pokoju i całym obiekcie, dlatego tak ważne jest, żeby firma zatrudniła odpowiednią liczbę wykwalifikowanych pracowników, opracowała odpowiednie technologie sprzątania oraz zapewniła dedykowany do tego typu obiektu sprzęt oraz środki czystości.

Chcąc zapewnić wysoki standard czystości, pracownicy muszą przestrzegać szczegółowych procedur mycia i dezynfekcji. Bardzo ważnym czynnikiem jest dobranie odpowiednich środków myjących. Najkorzystniej wypadają tu profesjonalne preparaty, dedykowane do utrzymania czystości w hotelach. Środki takie dużo lepiej sobie radzą z zabrudzeniami, dodatkowo pielęgnują czyszczoną powierzchnię i są bardziej wydajne, co przekłada się w ogólnym rozrachunku na oszczędność czasu oraz pieniędzy.

Aby ułatwić sobie pracę, należy wypracować system sprzątania, który będzie stosowany przez wszystkich pracowników odpowiedzialnych za porządek. Przy planowaniu systemu należy pamiętać, że:

- najważniejsze jest pierwsze wrażenie, przyjemny zapach i lśniące powierzchnie powinny witać gości już na wejściu do hotelu.

- goście zwracają uwagę na szczegóły, należy pilnować  czystości takich        powierzchni jak klamki, szyby w drzwiach, fugi czy podajniki na papier

- środki czystości powinny być skuteczne ale również bezpieczne dla różnych powierzchni

-  plan utrzymania czystości musi uwzględniać podział zadań na te wykonywane codziennie lub kilka razy dziennie, raz w tygodniu lub co miesiąc, zadania różnią się  w zależności od strefy hotelu

Podstawą pracy pokojowych jest również odpowiednie wyposażenie. Profesjonalnie dobrane, odpowiednio skonfigurowane wózki serwisowe, które są niezbędnym wyposażeniem obsługi pięter w hotelu. Muszą być wygodne w obsłudze z dużą pojemnością i wysoką jakością wykonania. Podobnie odkurzacze, urządzenia do czyszczenia wykładzin, myjki okienne, zamiatarki automatyczne, maszyna do mycia podłóg i inne sprzęty potrzebne do codziennego utrzymania czystości, które muszą być niezawodne ale również dobrze wyglądać.

Housekeeping to bardzo duże wyzwanie dla Firmy Specjał, która podejmując się poszerzenia zakresu usług o ten właśnie pion sprzątania weszła w zupełnie inny wymiar usług. Bazując na naszym wieloletnim doświadczeniu jak również wykwalifikowanych pracownikach prężnie i z dużym powodzeniem rozwijamy dział usług housekeepingowych. Mając na uwadze fakt, że czystość w hotelu ma ogromny wpływ na jego funkcjonowanie oraz jest najczęściej weryfikowanym przez gości kryterium przy wyborze noclegu dokładamy wszelkich starań aby jak najlepiej wykonać powierzone nam przez naszych Klientów obowiązki.

Maciej Pasternak

Wróć